środa, 22 lutego 2012

7 ciał człowieka.

Czytałam już kilka artykułów na ten temat. Ponoć człowiek posiada 7 różnych ciał:
ciało eteryczne
ciało emocjonalne
ciało mentalne
ciało astralne
ciało duchowe
ciało niebiańskie (kosmiczne)
ciało nirwany

Ciało eteryczne [od eter - stan pomiędzy energią i materią] zbudowane jest z maleńkich linii energii, jak iskrząca się pajęczyna promieni światła. Ma ono tę samą strukturę co ciało fizyczne, włącznie z wszystkimi częściami anatomicznymi i organami. Ciało takie posiada określoną aurę, którą podobno można zobaczyć. Jak można zauważyć pole eteryczne? 
Najprościej obserwować w przyciemnionym świetle czyjeś ramię na tle białego, czarnego albo ciemnogranatowego tła. Pole eteryczne pulsuje. Pulsacja wznosi się, na przykład, w okolicy obojczyka, a potem spływa w dół po ramieniu jak fala.


Ciało emocjonalne jest związane z uczuciami. Bez niego nie bylibyśmy zdolni do odczuwania emocji. Zawarte są w nim wszystkie wzorce emocjonalne tworzące naszą osobowość. Strukturą przypomina ciało fizyczne. Ciało emocjonalne sięga od dwóch do siedmiu centymetrów poza ciało fizyczne. 


Ciało mentalne jest trzecim ciałem aurycznym. Sięga dalej niż ciało emocjonalne i zbudowane jest z jeszcze delikatniejszej substancji, która ma związek z myślami i procesami mentalnymi. Wygląda zazwyczaj jak jasnożółte światło promieniujące wokół głowy i ramion i rozciągające się całego ciała. Powiększa się i rozjaśnia, kiedy jego właściciel koncentruje się na myśleniu. 


Ciało astralne jest niejednorodne i zbudowane z obłoków o barwach piękniejszych niż ciało emocjonalne. Posiada za zwyczaj stały zestaw barw, myli się je jednak z różowym światłem miłości.Na poziomie astralnym między ludźmi zachodzi do bardzo intensywna wymiana myśli.Kiedy ludzie zakochują się w sobie, pomiędzy ich sercami widać przepiękne łuki różowego światła miłości. Kiedy ludzie tworzą ze sobą związki, między ich czakrami pojawiają się łączące ich więzy. Więzy te istnieją na wielu poziomach pola aurycznego, nie tylko na poziomie astralnym. Są tym mocniejsze i gęściejsze, im dłuższy i głębszy jest związek. Kiedy związek dobiega końca, zostają zerwane, powodując często wiele bólu. 


Piąte ciało energetyczne - ciało duchowe - ma związek z wyższą wolą, połączoną z wolą boską. Piąta czakra łączy się z potęgą słowa, przemawiania, słuchania i brania odpowiedzialności za swoje czyny. 


Szóste ciało energetyczne i szósta czakra są związane z niebiańską, boską miłością. Jest to miłość która przekracza granice miłości ludzkiej. Miłość ta uznaje wszystkie formy życia za bezcenny przejaw Boga.


Siódme ciało energetyczne - ciało nirwany - i czakra korony są związane z wyższym umysłem, poznaniem i integracją życia duchowego.
A teraz coś ode mnie. Brzmi to trochę.. nieprawdopodobnie, bądźmy szczerzy, ale skoro istnieją duchy, śmierci kliniczne, OOBE ? Wędrówki astralne ? Może i coś w tym jest choć do końca nie jestem przekonana. Słyszeliście o temacie dzisiejszego wpisu lub czymś podobnym ? Zgadzacie się z tym, wierzycie ? Jakie macie podejście ? Próbowałyście się nauczyć oglądania aur człowieka lub wychodzenia poza swoje ciało ? Może ma ktoś doświadczenie z wędrówkami astralnymi ?
Czekam na Wasze opinie, komentarze i tak dalej. 
Przepraszam, że tak długi wpis, ale myślę, że ciekawy, a i tak został skrócony do minimum. 
Pozdrawiam. ;)2 komentarze:

  1. Mnie bardzo interesują takie tematy.Jak będziesz miała trochę czasu polecam książkę Ever autor Noel Alyson "Pewnego koszmarnego dnia szesnastoletnia Ever Bloom traci w wypadku samochodowym najbliższą rodzinę. Od tej chwili staje się medium – słyszy myśli różnych ludzi, widzi ich aurę i dzięki przelotnemu choćby dotykowi może poznać ich przeszłość. Te nadprzyrodzone umiejętności sprawiają, że otoczenie traktuje ją jak dziwadło, więc Ever zamyka się w sobie i odgradza od świata."

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czytałam, bardzo dobra książka ;)

      Usuń

Dziękuję za każdy komentarz, obserwację, a nawet odwiedziny. Ten blog nie istniałby bez Was! :)